top of page

YÜKSEK METRAJ PROJELERİNİZ İÇİN TEKLİF ALIN!

KOLEKSİYON

Fayans Modelleri ve Fayans Fiyatları

Bir  seramik fayans mağazasını veya ev dekorasyon mağazasını ziyaret ettiğinizde, projeniz için size inanılmaz bir dizi fayans seçeneği sunulur. Farklı boyutlarda, renklerde, desenlerde, dokularda ve daha birçok karo, geniş bir fiyat yelpazesiyle birlikte dikkatinizi çekmek için yarışıyor. Ne istediğinize dair bir fikriniz olsa bile,  fayans seçme süreci kafa karıştırıcı olabilir. 1.Kalite Seramik mi seçilmeli? Defolu seramik mi seçilmeli? Yoksa uygun fiyatlı ucuz seramikler mi tercih edilmeli?

Geçmişte, tutarlı standartlar olmadığı için tüketicilerin bir karoyu diğeriyle karşılaştırması zordu. Benzer boyut, görünüm ve hatta belki de maliyete sahip iki karo çok farklı sertlik ve dayanıklılık seviyelerine sahip olabilir. En beğendiğiniz seramik seçiminizin aslında aklınızdaki proje için uygun olmadığını öğrenmek ne kadar büyük bir hayal kırıklığı olurdu!

1.Fayans Modelleri

Fayanslar, en dekoratif ve çok yönlü yüzey kaplamalarındandır ve şekiller, boyutlar, malzemeler, renkler ve desenlerin evrimi ile yüzyıllardır iç mekanlarda temel bir unsur olmuştur (bu liste uzayıp gidebilir). Güzel olduğu kadar dayanıklı ve son derece dayanıklı olan seramik karolar, ister mutfak fayansı fikirleri ister banyo fayansı fikirleri aracılığıyla olsun, eve şık ve yeni bir soluk getirmenin harika bir yoludur .Şimdi 2023 te trend olan fayans modellerini inceleyelim.

Seramik dünyası sürekli gelişiyor ve yeni pazar ihtiyaçlarına uyum sağlıyor. Bu yeni trendler arasında, mimarlık ve iç tasarım profesyonellerine odaklanan yeni geniş formatlı 80X80 60X120 ve 120x240 ebatlı granit ve porselen seramikler ön plana çıkmaktadır. Seramik modelleri arasında geçmişte 20x20 seramik ile başlayan ebatlar bugün gelişen trendlerle oldukça yüksek ebatlı seramiklere ulaşmıştır. Montaj süresi optimize edildiğinden, temizliği kolaylaştırdığından, derz sayısını ortadan kaldırdığından, bölünme olmadan sürekli bir yüzey elde edildiğinden ve alanda daha fazla genlik oluşturduğundan, büyük formatlı seramik ve fayansların birçok avantajı vardır. Fayans modelleri arasında doğal taş görünümlü fayans, ahşap görünümlü fayans, mermer görünümlü seramik fayans gibi alternatifler öne çıkar.Fayans modelleri, evlerde ve ticari binalarda kullanılan duvar ve zemin kaplama malzemeleri arasında yer alır. Fayans modelleri farklı desenler, renkler ve boyutlarla üretilir ve dekorasyon açısından geniş bir seçenek sunar. Her tarza uygun fayans modelleri bulunabilir. Ege Seramik, Uşak Seramik, Seramiksan, Kütahya Seramik, Bien Seramik, Rino Seramik, Yurtbay Seramik ülkemizde bilinen seramik markalarıdır. Farklı bütçelere ve ihtiyaçlara yönelik seçeneklerin öne çıktığı fayans modelleri ve seramik modelleri arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.Roma Seramik olarak web sayfamızda tüm seramik modellerini inceleyerek seramik fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2.Fayans Fiyatları

Fayansların fiyatlarını belirleyen bir çok unsur bulunmaktadır. Seramik fayans döşeme ürünleri palet bazlı olarak sevk edilmektedir. Ortalama 1 palet ağırlığı 1 Ton gelmektedir. Palet maliyetinin yanı sıra bir taşıma sevk maliyeti de bulunmaktadır. İnternetten alınan fayanslar nakliye bedeli de yansıtılmaktadır.Sizde tüm seramik modellerini incelemek fayans fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız. Online seramik mağazamızı inceleyebilirsiniz.

3.Defolu Fayans

Seramik, seri miktarda üretilir ve belirli bir kalite ve güzellik standardına uygun olduğundan emin olmak için yol boyunca çeşitli kalite kontrol seviyelerinden geçmesi gerekir. Bu kalite kontrolden geçemeyen seramikler, üreticilerin "defolu seramik, endüstriyel seramik, spot seramik, export seramik veya 2.kallite seramik" olarak adlandırdığı karolardır. Fayans yanlış pişirildiğinde düzensizlikler görünebilir. Kabarcıklar, filigranlar, renk bozulmaları, kalite kontrolünden geçmiş bir karonun güzelliğini ve kalitesini gölgede bırakır. Genel olarak defolu seramiklerde görülen hatalar aşağıdaki gibidir.

• Boyut Dışı. Seramik Karo boyutu, TSE endüstri toleransından daha fazla değişir.
• Gölge Dışı. Fayanslar arasında bazen  belirgin şekilde farklı tonlar bulunur.
• Yanlış renk. Üretim hattından çıkan karolar, orijinal olarak belirtilenden farklı bir renktedir.
• Eğri kenarlar. Şekillendirme ve pişirme arasında bir yerde eğrilmiş karo köşeleri. Çoğu zaman fark edilmez.
• Sır Kusurları. Ateşleme sırasındaki kusurlar. İğne deliklerinden karo gövdesi boyunca uzanan düz olmayan çizgilere kadar.

Yani temel olarak, fayans satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken iki seçeneğiniz var: 1.Kalite fayans karonun döşemenin kalitesini etkileyecek  önemli bir kusuru veya hiç kusuru yoktur. Herhangi bir kusur nadirdir ve döşemenin kalitesini etkilemez. İkinci kalite defolu fayanslar ise kalite kontrolünde başarısız olan ve döşemenin herhangi bir kısmında yukarıda bahsettiğimiz kusurlara sahip olabilir.

Defolu Seramiklerin sahip olduğu kusurlar döşenmiş seramiğin bütünlüğüne etki etmeyen kusurlardan oluşmaktadır. Uygun fiyatlı seramik olması sebebiyle bir çok tüketici tarafından tercih edilmektedir. Sizde 2.Kalite Endüstriyel defolu duvar seramiği yada defolu yer seramiği arıyorsanız ürünlerimizi inceleyebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page