top of page

YÜKSEK METRAJ PROJELERİNİZ İÇİN TEKLİF ALIN!

30x60 SERAMİK- 25x40 SERAMİK - 33x33 SERAMİK - 20x60 SERAMİK

Seramik Fayans Markaları

Ülkemizde yerli üretim 20'nin üzerinde seramik fayans markası bulunmaktadır.Bu seramik markarı şunlardır; Kale Seramik, Yurtbay, Ege Seramik, Kütahya Seramik,  Altın çini seramik, Bien Seramik, Duratiles, Hitit Seramik, Pera Seramik, Etili Seramik, Termal Seramik, Rino Seramik, Anka Seramik, Seranit, Seramiksan, Uşak Seramik, Yüksel Seramik, Vitra ve Güral Seramik. Bunlar dışında ülkemize çok sayıda Hint ve İran seramik markasıda pazarlama faaliyetinde bulunmaktadır.  Türkiye fayans üretiminde Dünyada 7. Avrupada ise  3.büyük üretici konumundadır.Ülkemiz ciddi miktarda seramik, fayans ihracatı yapmaktadır.Hemen ihraç fazlası seramik modellerini incelemek için kampanyalı seramik koleksiyonuna göz gezdirin. 

Outlet Seramik ve Spot Seramik

Seramik üretimi yapan tüm markalar bazen ihracatta talep edilen ve devamı üretilmeyecek olan ürünler üretebilir. İşte bu tip devamı üretilemeyecek ürünler outlet seramik yada spot seramik olarak adlandırılır. Ancak bu tip seramiklerin kalite anlamında diğer seramiklerden bir farkı yoktur. Asla defolu fayans değildir. Sadece devamı daha sonra üretilmeyecek ve proje bazlı üretilen ürünler piyasada satılırken Outlet Seramik ve Spot Seramik olarak adlandırılır.

Defolu Seramik ve Endüstriyel Seramik

Seramik, seri miktarda üretilir ve belirli bir kalite ve güzellik standardına uygun olduğundan emin olmak için yol boyunca çeşitli kalite kontrol seviyelerinden geçmesi gerekir. Bu kalite kontrolden geçemeyen seramikler, üreticilerin "defolu seramik, endüstriyel seramik, spot seramik, export seramik veya 2.kallite seramik" olarak adlandırdığı karolardır. Fayans yanlış pişirildiğinde düzensizlikler görünebilir. Kabarcıklar, filigranlar, renk bozulmaları, kalite kontrolünden geçmiş bir karonun güzelliğini ve kalitesini gölgede bırakır. Genel olarak defolu seramiklerde görülen hatalar aşağıdaki gibidir.

• Boyut Dışı. Seramik Karo boyutu, TSE endüstri toleransından daha fazla değişir.
• Gölge Dışı. Fayanslar arasında bazen  belirgin şekilde farklı tonlar bulunur.
• Yanlış renk. Üretim hattından çıkan karolar, orijinal olarak belirtilenden farklı bir renktedir.
• Eğri kenarlar. Şekillendirme ve pişirme arasında bir yerde eğrilmiş karo köşeleri. Çoğu zaman fark edilmez.
• Sır Kusurları. Ateşleme sırasındaki kusurlar. İğne deliklerinden karo gövdesi boyunca uzanan düz olmayan çizgilere kadar.

Yani temel olarak, fayans satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken iki seçeneğiniz var: 1.Kalite fayans karonun döşemenin kalitesini etkileyecek  önemli bir kusuru veya hiç kusuru yoktur. Herhangi bir kusur nadirdir ve döşemenin kalitesini etkilemez. İkinci kalite defolu fayanslar ise kalite kontrolünde başarısız olan ve döşemenin herhangi bir kısmında yukarıda bahsettiğimiz kusurlara sahip olabilir.

Defolu Seramiklerin sahip olduğu kusurlar döşenmiş seramiğin bütünlüğüne etki etmeyen kusurlardan oluşmaktadır. Uygun fiyatlı seramik olması sebebiyle bir çok tüketici tarafından tercih edilmektedir. Sizde 2.Kalite Endüstriyel defolu duvar seramiği yada defolu yer seramiği arıyorsanız ürünlerimizi inceleyebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2.Kalite Seramik & 2.Kalite Fayans

Ucuz seramik fayans modelleri arıyorsanız ve  fayans fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız sitemize hoş geldiniz. Seramik fayansın hammaddesi toprak yani kildir. Ancak fayans fiyatları kil maliyetlerinden değil doğrudan doğalgaz fiyatlarından etkilenmektedir. Ucuz seramik eğer 1.kalite seramik ise doğalgaz fiyatlarının düşük olduğu dönemde tercih edilebilir. Enerji fiyatlarının yüksek olduğu dönemde ise  en uygun fiyatlı seramik; defolu seramiktir. En uygun fayans fiyatları defolu seramik, outlet seramik, 2.kalite seramik, spot seramik ve export seramik olarak değerlendirilebilir.

Bu sayfamızda seramik karo ve fayans modelleri hakkında bilgi bulabilirsiniz. İstanbul'da uygun fiyatlı seramikler, fayanslar ve karo modelleri bulmak isteyenler için ucuz seramik fayans fiyatları sitemizde incelenebilir. Roma Seramik olarak Türkiye'deki büyük seramik fabrikalarına ait ihracat fazlası fayans ve seramik modellerinin satışını gerçekleştiriyoruz. Hem online mağazamızda hem de İstanbul Esenlerde bulunan fiziki mağazamızda tüm 2.kalite fayans ve defolu fayans modellerini inceleyebilirsiniz.Her bütçeye her zevke uygun fayans modelleri için doğru adres Roma Seramik..

bottom of page