top of page

YÜKSEK METRAJ PROJELERİNİZ İÇİN TEKLİF ALIN!

VINTAGE KAROLAR

Vintage Seramik

Vintage karolar ev, ofis, cafe ve tüm yaşam alanlarında uzun süredir devam eden bir popülariteye sahiptir ve asla modası geçmeyecektir. Tasarımları ve desenleri evrensel bir çekiciliğe sahiptir. Burada Roma Seramik'te sizlere seçkin bir vintage seramik koleksiyonu sunuyoruz.

Mükemmel desenli karoları mı arıyorsunuz? Kütahya'daki fabrikalarımızdan özenle tedarik edilen, sürekli gelişen desenli karo koleksiyonumuz, tüm stiller ve bütçeler için sonsuz seçenekler sunar. Trend vintage desenlerden, Viktorya tarzı desenli karolara , çağdaş, eskitilmiş/yıpranmış efektli, parlak, çıtır çıtır sırlı, yinelenen desenlere , rastgele koleksiyonlardan klasik stillere kadar, Avrupa'da en son popüler desenli seramik ve vintage porselen karo tasarımlarını sunuyoruz. Desenli duvar fayansı ve yer karolarımız, her bütçeye uygun çok çeşitli stil, renk ve ebatlarda sunulmaktadır.
Fayansları çevrimiçi olarak, mağazadan sipariş edin veya yardıma ihtiyacınız olursa bizi arayın. Tüm Türkiye genelinde çeşitli teslimat seçenekleri ve İİstanbul içi belli tutarın üzerindeki siparişlerde ücretsiz teslimat sunuyoruz. Fayans modelleri ile ilgili sorularınız için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Eski ve desenli karo çılgınlığı hiç bu kadar yüksek olmamıştı, dünyanın her yerinden insanlar bu karoların benzersizliğini kucaklıyor ve iç mekanlarında ilgi uyandırmak için kullanıyor. Vintage karolar, evde geleneksel ama ihtişamlı bir his sağlar ve bunların çoğu, bu karoların evdeki uzun ömürlü olmasını sağlamak için tasarıma modern dokunuşlar katmıştır. İster çiçekli, ister geometrik veya damalı bir desen seçin, evinizdeki ziyaretçilerin dikkatini çekecekler. Vintage kalebodur modelleri başta banyo seramik modellerinde giderek artan talep beraberinde mutfak ve diğer yaşam alanlarında da kendini göstermeye başlamıştır.

Mevcut vintage seramiklerimiz düz, karışık, dekoratif, çiçekli, figürlü, geometrik, dokulu ve kabuk desenli karo çeşitlerini içermektedir. Ayrıca parlak, kabartmalı, mat ve dokulu gibi seçenekler arasından en sevdiğiniz karo yüzeyini seçebilirsiniz. Kapsamlı koleksiyonumuz yer karolarının yanı sıra şömine çevreleyen karoları, astar karolarını, duvar karolarını,  karışık karo setlerini içerir. Vintage karolar günümüzde öylesine popülerdir ki 30-40 yıl önce kullanılan karolar bazı firmalar tarafından restore edilerek tekrar kullanılmaktadır.

Aradığınız vintage seramiği bulmak için  renk veya boyuta göre arama filtremizi kullanın veya tüm ürünlerimizi inceleyerek doğrudan bizimle iletişime geçin; Yüksek metrajlı otel vb projeleriniz için size özel dilediğiniz desende vintage karo üretimi yapabiliriz. Aradığınız ürünün tüm depolarımızda stok olup olmadığını kontrol ederek size bilgi verebiliriz. Hem toptan hem de perakende  çalışıyoruz. Tasarımcılara, bayilere, inşaatçılara, müteahhittilere ve mimarlara ticari indirimler sunuyoruz.

Retro Seramik

Retro fayanslarda aynı vintage karolar gibi adlandırılan benzer ürünlerdir.Vintage fayanslar, zemini veya duvarınızı bir sanat eserine dönüştürme fırsatı verir. Basit bir koridor girişi, bir ifade alanına ve her zaman hayalini kurduğunuz bir şeye dönüştürülebilir! Mutfak gibi bir yer bile vintage çinilerle özel hale getirilebilir.

Size geçmiş yılların, kraliyet döneminin ve 60-70-80 ler hissini vererek, eski karolardan inanılmaz derecede göz alıcı bir özellik yaratacağını düşünebilirsiniz. Örneğin, gerçek bir etki yaratmak için bir duvarın özel bir merkezi parçası veya tam bir duş içi olarak kullanabilirsiniz. Gerçekten öne çıkmalarını sağlamak için bunları düz karolardan oluşan bir alanla karıştırın ve eşleştirin. Dünyanın birçok iç tasarımcısı, bu karoların ısmarlama geleneksel ama çağdaş bir çekiciliğini yaratmak için eski karolarla yola devam ediyor

Ermeni Karoları & Meksika Karoları & Çini Desenli Seramik

Burada vintage karolar, ermeni karoları ve çini desenli seramik genel olarak aynı kapıya çıkmaktadır. Koleksiyonumuzda sunulan tüm karolar, kaliteleri ve dayanıklılıkları test edilirken en son teknoloji kullanılarak profesyonelce üretilmiştir. Sitemize özel geometrik ve asimetrik desenli vintage karolar stoklarımızda. Gereksinimlerinize göre zemin veya duvarlar için kullanabilirsiniz

Yüzyılın ortalarında inşa edilen banyolar cesurdu ve ev sahipleri kesinlikle renklerden korkmuyorlardı. Bu retro banyoların çoğu yıllar içinde değiştirilmiş olsa da, birçok ev sahibi 50+ yıl önceki cesur banyo stillerini takdir etmeye başlıyor. Bugün inşa edilen banyolarda modern olanaklardan vazgeçmeden eski karo banyolarını korumaya kararlı ev sahipleri var. Bunun yanısıra özellikle eski ermeni karoları ve çini desenli yer karoları günümüzün trend seramik modelleri haline gelmiştir. Klasik karo tasarımlarından ilham alan banyo dekorunda, vintage seramik karonun klasik güzelliği ve işlevselliğinin yanı sıra karonun modern tasarımlardaki çok yönlülüğünün takdirine hitap eden bir şeyler var. Bu duyguda yalnız olmadığımızı biliyoruz, bu yüzden yaratıcılığınızı canlandırmak için eski vintage fayans fikirleri ve bazı yeni retro fikirlere hitap eden karolar tasarlıyoruz.

Sipariş vermeden önce retro karoları görmek isterseniz, ücretsiz numune karosu hizmeti sunuyoruz. O halde ne duruyorsunuz, vintage karo çeşitlerimiz ile evinizde uzun süre kalıcı bir görsel etki yaratın. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçin.

Yer Seramikleri

Yer Seramik kullanımı bir çok alanda tercih edilmektedir. Seramik Markaları gelişen teknoloji ile her geçen gün daha fazla çeşit ve daha dayanıklı ürünler sunmaktadır. Yer seramikleri, klasik seramik görünümünün yanı sıra, parke ve doğal taş görünümleri ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Uygulamasının kolaylığı ve zengin model çeşitliği insanların yer seramiklerini tercih etmesindeki nedenler arasındadır. Temizliğinin kolay olması ve uzun yıllar dayanıklılığı nedeniyle tercih edilen yer döşemesi ürünleri arasında  ilk sırada yer seramikleri gelmektedir. Zeminde seramik kullanacağınız zaman dikkat etmeniz gereken en önemli etkenlerden birisi ise döşenecek alanın trafik yoğunluğudur. Seramiğin üzerindeki trafiğin yoğunluğa göre aşınmaya karşı direnci yüksek olan seramik modelleri tercih edilmelidir. Yer için özel üretilen seramikleri tercih etmeye dikkat ediniz. Duvar seramikleri, yer döşemesi için kullanılmazlar. Sadece hem duvar hem de yer için özel üretilen seramikler bunların dışındadır. Bunlar genellikle porselen seramikler ve granit seramiklerdir. Kullanılacak alanın boyutu ve renk tasarımını dikkate alarak binlerce  seramik modeli arasından tercih yapabilirsiniz. Dar ve küçük bir mekana sahipseniz karoların daha küçük ebatlarda ve açık renklerde olmasına özen gösteriniz. Mekanınızı daha geniş gösterecektir. Her ne kadar öncelik tarz ve dekorasyon da olsa mekanın daralması içeride bulunan insanların oradan daha çabuk sıkılmasına neden olabilir. Açık renkler kullanmak algıda odanın daha geniş gözükmesini sağlayabilir. Zeminlerde açık renk kullandığınız odanın duvarlarında koyu renk kullanarak mekanın derinliğini artırabilirsiniz. Porselen ve granit karolar mutfak ve banyo zeminlerinde daha çok tercih edilirler. Bunun nedeni ise su emiciliği daha az olduğu içindir. Islak zeminlerde kayıp düşme gibi durumların yaşanmaması için üstü sırlanmış ve parlak porselen karoları tercih etmemenizde fayda var. Çocuklu yaşam alanlarında, antislip, mat ve kaygan olmayan karoları tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca, bu ürünler kolay temizlenebilme özelliğine sahip ürünlerdir. Yer seramik fiyatları, seramik markalarına ve teknik özelliklerine göre değişim göstermektedir. En uygun fiyata yer seramiklerini görmek için online mağazamızı gezebilirsiniz.

bottom of page