top of page

YÜKSEK METRAJ PROJELERİNİZ İÇİN TEKLİF ALIN!

60x120 SERAMİK

  60x120 Granit Fayans

  Antik çağlardan beri mermer desenin modası hiç geçmedi, ancak 2023, özellikle duvar fayansları ve geniş formatlı yer karoları söz konusu olduğunda, onların yılı olacak. Gösterişli ve üst düzey tarza sahip bu karolar, evinizin her odasında göz alıcı bir estetik yaratır. Granit özellikle yoğun yaya trafiğinin olduğu alanlar için mükemmel seçimdir. Dayanıklılığı ile porselen içeriği olan bir malzemedir .Banyo fayans modellerinde büyük ebat granitler kullanılan alana modern ve lüks bir görünüm katar.60x120 ölçüsündeki büyük ebat seramikler kullanılan mekanlarda genişlik algısı için idealdir.60x120 Seramik döşerken öncelikle yatay mı dikey mi döşeneceğine karar verilmelidir. Yatay döşenmiş bir seramik eni dar olan bir banyonun daha ferah görünmesine imkan verir. Bu yüzden kare yerine dikdörtgen şeklinde olan küçük banyolarda uygulanırsa daha iyi bir görüntü ortaya çıkacaktır.

  Ayrıca alçak tavanlı küçük banyolarda da dikey döşenen 60x120 seramikler yatay döşemede yarattığı genişlik algısını bu dikey uygulama da benzer şekilde yaratır ve tavanın olduğundan daha yüksek olduğu hissi verir. Doğru seramiği seçmek kadar nasıl döşendiği de önemlidir. Büyük ebatlı seramikl fayanslar hem yer hem duvar kullanımına uygundur.60x120 ve 120x240 ebatlı seramikler tesviye klips sistemi ile döşenmelidir. Bu seramikler arası pürüssüz bir seviye yaratacaktır. Büyük ebat seramiklerde  kaliteli bir seramik granit yapıştırıcısı kullanılmalıdır.Mümkünse taşınma işlemi vantus ile yapılmalıdır.

  60x120 Seramik Modelleri

  Seramik modellerini banyo seramik modelleri, mutfak seramik modelleri ve dış mekan seramik modelleri olarak ayırabiliriz. Özellikle son yıllarda salon ve koridorların yer ve duvarlarında seramik fayans kullanımı oldukça yaygındır. Parkeye nazaran oldukça dayanıklı ve kolay temizlenebilir olması bu ürünlerin tercih sebebini arttırmaktadır. Genel olarak temel fayans ebatları 30x60, 60x60 ve 60x120 dir. Bu ebatlar en çok tercih edilmesine rağmen 33x33, 25x40, 45x45 gibi ölçülerde de fayans üretilmektedir. Evinize yenilik katacak fayans modellerini seçmeden bir tadilat projesi hazırlamanız yerinde olur. yeni bir eve taşınıyorsunuz veya tüm evinizi yeniliyorsunuz. Proje ne olursa olsun, duvarlarınız veya zeminleriniz için bazı karolara ihtiyacınız olacaktır. Hazırladığınız proje kapsamında dilediğiniz konseptte fayans beğenebilirsiniz. Kalebodur modelleri genellikle duvar fayansı ile uyumlu olması tercih edilir. Ancak son yıllarda birbirine zıt renkler tercih edilerek görsel zıtlıkta sıklıkla tercih edilmektedir.Sizde fayans modelleri hakkında bilgi sahibi olmak için koleksiyonumuzu inceleyebilirsiniz.

  60x120 Seramik Fiyatları

  Bu güzel geniş formatlı karoları oluşturmak için gelişmiş üretim teknolojileri kullanılır. Çeşitli serilerle  piyasaya sürülür, çeşitli formatlarda olağanüstü bir ürün sunmak için taşlardan, mermerlerden veya metallerden ilham alınmaktadır.. Sonuç, yalnızca mimarların ve tasarımcıların hayal gücü ile sınırlı olan tasarım ve kurulum esnekliğidir. Büyük ebatlı seramik fiyatları ürünün kalitesine göre değişmektedir. Endüstriyel defolu seramikler çok daha uygun fiyatlara satılırken,  1.kalite granitler ise daha yüksek fiyatlara satılmaktadır. Ürünün yüzeyinde kullanılan parlatma teknolojisi fiyatı etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Örneğin sırdan parlak 60x120 seramik üretim maliyetleri daha düşük olmasından dolayı daha ucuz olmasına rağmen full lappato denilen özel bir polisaj yardımıyla parlatılan granitler ise fiyat olarak daha yüksektir. Ancak bu maliyete katlanılması halinde mükemmel bir parlaklıkta bir görünüm elde edilir.

  Geniş Format Seramik Avantajları

  Geniş Formatlı 60x120 Porselen Karolarla Yer ve Duvar Karosu olarak kullanıldığında sunduğu avantajlar , onu aşağıdakiler için profesyoneller arasında favori haline getirmiştir:

  • Renklerini ve damarlarını daha fazla ön plana çıkararak sağladığı görsel bütünlük sayesinde görünümünü maksimuma çıkarın. Bu avantajın en çok değerlendirilebileceği yer kuşkusuz geniş alanlar.

  • Daha az derz ile daha büyük bir ferahlık hissi yaratmak için.

  • Diğer malzemelere göre kolay yerleşimi, yıkım işlemini gerçekleştirme zorunluluğunu da ortadan kaldırır.

  • Son derece manipüle edilebilir olmak. Seramik Üreticileri, her türlü mekana uyum sağlamak için farklı kalınlıklarda Geniş Format Karolara sahip olmayı başarmışlardır .

  • Sürdürülebilir bir malzeme olmak, özellikle onarımı veya değiştirilmesi için yeni kaynaklar kullanmak zorunda kalmayan uzun dayanıklılığı göz önüne alındığında.

  • Çevrede toksisiteyi önleyen yüksek kimyasal direnci nedeniyle çevreye saygılı olduğu için.

  • Porselen Taş Eşyaya özgü minimum gözeneklilik derecesi nedeniyle, aşağıdakilere karşı yüksek direnci nedeniyle mükemmel durumda bakımını kolaylaştırır:

   • Lekeler: Porselen temizlik için her türlü ürünü kullanmanızı sağlar.

   • yüzeyini çizin.

   • Darbe veya darbelerle kırılma

   • tonunu kaybetmek

   • zamanla aşınmak

   • Aşırı soğuk veya sıcaktan zarar görme

   • Nem: Porselen Karo'nun yüzeyi su geçirmezdir .

  bottom of page