top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • İstanbul içi Bedava Kargo Kampanyanız Hangi İlçeleri Kapsamaktadır?
  20,000₺ üzeri siparişleriniz sadece seçili ilçelerde geçerlidir. Kampanyaya dahil ilçeler aşağıdaki gibidir. İstanbul diğer ilçeler ve 20,000₺ altı siparişleriniz için nakliye ücreti 1500₺ dir. Kampanyaya dahil olmayan İstanbul ilçeleri için nakliye ücreti teslimat anında alınmaktadır. Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu
 • Ürünler resimlerdekilerle aynı mıdır?
  Ürünlerimize ait görseller, orijinal renk tonlarına ve ürün dokularına en yakın şekilde düzenlenmiştir. Ancak kullanmakta olduğunuz bilgisayar, telefon veya tablet ekran özelliklerine bağlı olarak renk tonları farklılık gösterebilmektedir.
 • Mağazanızdan satın alabilir miyim?
  Ürünlerimizi İstanbul mağazamızdan görerek satın alabilirsiniz. Online'a özel fiyatlardan yararlanmak için mağazamızda web sitesi kampanyasından yararlanmak istediğinizi belirtiniz. Mağaza adres bilgileri için tıklayınız.
 • 1.Kalite ve 2.Kalite Endüstriyel Seramik Nedir?
  Seramik markalarına göre değişkenlik gösterse de genel olarak seramikler 3 temel kaliteye ayrılmaktadır. 1.Kalite ürün herhangi bir hatası olmayan seramiklerdir. Bu seramikler bir lazer kalite kontrol sistemi ile ve sonrasında gözle de kalite kontrol uzmanları tarafından kontrol edilir ve onaylanır. 2.Kalite Endüstriyel seramik ise aslında birinci kalite seramiğe yakındır. Genellikle gözle tespit edilemeyen ancak ürüne çok yakınından baktığınızda ve ürünü elinize alıp dikkatlice incelediğinizde görebileceğiniz hatalar vardır. Bunlar desen hataları, milimetrik ebat farklılıkları ve ton farklılıkları olabilir. Dikkatli döşendiğinde dışarıdan Endüstriyel kalite oldukları pek anlaşılmaz. Yani uzaktan ancak uzman bir göz algılayabilir. Bu ürünler kutulu, paletli ve ambalajlı olarak satılır. Bu ürünler asla kırık ve açık ürünler değildir. Endüstriyel, Defolu, Export olarak çeşitli isimlerle adlandırılabilir. Bu ürünler tüm firma ve fabrikalar tarafından iadesiz olarak satılır. Iskarta seramik ürünlerdeki hatalar ise daha net bir şekilde hem yakından hem de biraz uzaktan algılanabilir. Yani döşendiğinde gözle görülebilen hatalardır. Köşelerde kırıklar, büyük lekeler, gereğinden fazla pişirilmiş ürünler olabilmektedir. Bu ürünler genellikle açık, kutusuz ve karışık olarak palet üstü sevk edilir. Roma Seramik olarak Iskarta ürün satışımız yoktur.
 • Fiyatlarınız güncel mi?
  Tüm fiyatlarımız günceldir ancak stoklarımız anlık değişebilmektedir.Sipariş vermeden önce iletişime geçmeniz önerilir.
 • Kredi Kartına taksit var mı?
  Mail order üzerinden Bonus Kart(Garanti, Teb, Ing, DenizBank, ŞekerBank), İşbankası Maximum kart ve World karta(Yapı Kredi, Vakıf, Albaraka, Anadolubank) taksit yapılmaktadır. Ürünlerimizi taksitli olarak satın almak için bize ulaşabilirsiniz.
 • Fiyatlar M2 fiyatı mıdır?
  Seramikler M2 fiyatıdır. Çiniler adet fiyatlarıdır. Ürünlerin açıklama kısmında detaylandırılmaktadır. Siparişlerinizde firelerde dikkate alınarak %10 a yakın fazla sipariş vermeniz tavsiye edilir. Sipariş tamamlama esnasında adet yazan kısma sipariş vermek istediğiniz m2 yi girmelisiniz. Satın aldığınız M2 kutu sayısına göre hesaplanarak size bilgi verilecektir.
 • Teslimat süreniz kaç gündür?
  İstanbul içi siparişler için teslimat süresi 3 iş günüdür. İstanbul dışı siparişleriniz 3-10 iş gününü bulabilmektedir. Teslimat süreleri merkezden uzak ilçeler dikkate alınarak öngörülen maximum sürelerdir. Klasik kargo firmaları seramik ürünleri taşımamaktadır. Siparişleriniz anlaşmalı ambar ve lojistik firmaları ile gönderilmektedir.
 • Kargo Nakliye hizmetiniz var mı?
  Kendi aracınızla İstanbul depo yada Kütahya depomuzdan ücretsiz olarak teslim alabilirsiniz. Tüm şehirler için nakliye hizmetimiz alışveriş tamamlama anında fiyata eklenmektedir. Yurtdışı teslimat talepleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Teslimatlar ambar ile gönderim sağlandığı için aracın girebildiği son noktaya teslim edilmektedir. Ürünlerin ağır olması sebebiyle Ambar firmaları taşıma yapmamaktadır. Araçtan indirme ve taşıma için adreste mutlaka kutu sayısına göre taşıyacak kişi bulunmalıdır.
 • Ürünler nakliyeci ve kargocular tarafından adrese taşınıyor mu?
  Ürün teslimatları aracın girebildiği son noktaya kadar olup tüm teslimatlarda ürünlerin kamyonetten indirilmesi ve taşıma için kutu sayısına göre kişi yada forklift bulunmalıdır . Ürünler ağır olduğu için ev içi kata çıkarma ve araç giremeyen noktaya taşıma yapılmamaktadır.
 • Yurtdışına satışınız ihracatınız var mı?
  Evet sipariş verilen ürünlerin faturasını KDV avantajlı ihracat kayıtlı olarak kesebiliriz. İhracaat talepleri için bize hello@romaseramik.com mail adresi ve 0507 117 35 35 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
 • Kutular kaç m2 dir?Kaç Kg dır?
  Seramik kutuları ürün modeline göre 0,96 ile 2,16 m2 arasındadır. Ortalama kutu ağırlıkları 10kg ile 45kg arasında değişmektedir. Sipariş girilen m2 biriminiz kutu sayısına göre yukarı yuvarlanarak hesaplanmakta ve size gönderilmektedir.
 • Ürünleri mağazanızdan teslim alabilir miyiz?
  Satın aldığınız ürünleri İstanbul Esenler mağaza, Bağcılar depo yada Kütahya depomuzdan teslim alabilirsiniz.
 • İade ve Değişim var mıdır?
  Defolu, Endüstriyel, Export ve 2.Kalite ürünlerde değişim ve iade yoktur. Ancak 1.Kalite ürünlerde kutular açılmadığı, paletli alımlarda palet bozulmadığı taktirde nakliyesi alıcıya ait olarak değişim ve iade yapılabilir.
 • Kapıda ödeme hizmetiniz var mı?
  İstanbul için teslimatlarda kapora ödenmesi halinde kapıda ödeme vardır. Diğer iller için Kapıda ödeme hizmetimiz bulunmamaktadır.
 • Numune talep edebilir miyiz?
  Tüm ürünlerimizde alıcı ödemeli kargo ile ücretsiz numune talep edebilirsiniz.
 • Fiyatlara tahta palet dahil midir?
  Yüksek metraj alımlarında ürünler paletli olarak sevk edilmektedir ve palet bedeli dahildir
bottom of page