top of page

KAMPANYALI FAYANS MODELLERİMİZİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Seramik ve halı kaplama aynı alanda nasıl kullanılır?

Güncelleme tarihi: 2 May 2023

Fayans ve halı arasındaki geçiş, çoğu karo döşeme projesinde son adımdır . Çalışmanıza zarif ve eksiksiz bir görünüm kazandırabilecek son dokunuş. Ancak, aynı zamanda karo döşeme projenizin akışını bozabilecek şeylerden biridir (doğru döşeme döşeme araçlarını kullanmadığınız taktirde).

En iyi fayans döşemeden halıya geçiş seçeneklerini bulmak zorlu bir görev olabilir. Yeni başlayanlar için, her biri benzersiz özelliklere ve farklı aşınma ve yıpranma direncine sahip tamamen farklı iki malzemeye sahipsiniz. Özelliklerinin yanı sıra, farklı fayans döşeme seçeneklerinin yüksekliğini de hesaba katmalı ve kenarların bina sakinleri için potansiyel bir tökezleme tehlikesi oluşturmayacağından emin olmalısınız.

Seramik karodan halıya geçiş ne kadar can sıkıcı olursa olsun, üstesinden gelene kadar şantiyeden ayrılamazsınız. Tabii ki yapabilirsin, ama o zaman kendine profesyonel bir fayans ustası diyemezsin, değil mi?

İşte seramik karodan halıya geçiş hakkında bilmeniz gerekenler ve mükemmel karodan halıya geçiş seçeneklerinin nasıl seçileceği...


Seramik ve Halıfleks Profil

Doğru geçiş şeritlerini seçmek ve bunları yerleştirmek, bir fayans döşeme projesinin en heyecan verici kısmı olmayabilir. Bir T-çubuğuna veya süpürgeliğe bakan kimsenin kalbi atmadı. Ancak bu ayrıntılar ne kadar önemsiz görünseler de sıradandan sıra dışıya kadar söz alabilirler. Sonuçta, gerçek güzellik ayrıntılarda gizlidir, değil mi? O halde, doğru halıdan seramik karoya geçiş şeridini bulmanın öneminden biraz bahsedelim. Karodan halıya geçiş söz konusu olduğunda, halı ve sert yüzeyler için küçültücüler altın standarttır . Bu tür şeritler sadece düzgün bir geçiş sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yükseklikte ve döşemede bir değişiklik olduğunu zarif bir şekilde bilmenizi sağlar. Geçiş şeritlerinin yüzey malzemesine gelince, ahşap, metal ve vinil arasından seçim yapabilirsiniz.

  • Metal: Metal geçiş şeritleri, kalaydan alüminyuma ve pirince kadar geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. Her biri, seramik karo zeminin tasarımını vurgulayabilen farklı yüzeylere sahiptir.

  • Ahşap: Bu tip geçiş şeridi, ahşap görünümlü karo döşeme için idealdir. Halıdan karoya pürüzsüz bir geçiş sağlamakla kalmaz, aynı zamanda odaya uyumlu bir görünüm kazandırır. Ahşap görünüm seramik modelleri için koleksiyonumuzu inceleyebilirsiniz.

  • Vinil: Çoğu karo montajcısı, vinil şeritleri mevcut en ucuz seçenekle ilişkilendirir. Bu bir dereceye kadar doğru olsa da, göze çarpan bu geçiş şeritlerinde daha fazlası var. Örneğin, su emici özelliklerinden dolayı, nem kontrolünün çok önemli olduğu projeler için mükemmel bir seçenektir.


14 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page