top of page

KAMPANYALI FAYANS MODELLERİMİZİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Seramik Karo ve fayans nasıl çıkartılır?

Güncelleme tarihi: 12 Şub

Evinizi güncellerken veya bir fayans döşeme projesini tamamlarken seramik karoyu beton zeminden nasıl çıkaracağınızı öğrenmeniz gerekebilir . Bu kendi başınıza yapabileceğiniz bir proje ama bunu yapmak için doğru araçlara ihtiyacınız var!

Seramik yer karolarını beton zeminden nasıl çıkaracağınızı öğrenmek istiyorsanız, atmanız gereken adımları ve kullanmanız gereken araçları öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin!


Seramik üstüne Seramik

Kullandığınız araçlar, döşemeyi nasıl kaldırmak istediğinize bağlı olacaktır. Bu projeyi elle yapıyorsanız, birkaç santim uzunluğunda soğuk bir keskiye ve bir el tokmağına ihtiyacınız var. Bu, esasen kiremitleri çıkarmak için keskiyi vurmanıza izin verecek bir balyozdur.

Daha hızlı çalışmanıza yardımcı olan elektrikli aletler de bulabilirsiniz. Örneğin, bir matkap kiralayabilir veya yontma ataşmanı olan bir döner matkap kullanabilirsiniz. Büyük bir kaldırma projeniz varsa, yardımcı olması için otomatik bir kiremit sökücü kiralamayı da düşünebilirsiniz.

Enkazın ve eski kiremitin çıkarılmasına yardımcı olması için bir kürek kullanabilirsiniz ve ayrıca toz ve kalıntıların temizlenmesine yardımcı olması için bir atölye süpürgesi kullanabilirsiniz.

Ardından, güvenlik önlemlerini uyguladığınızdan emin olmak istersiniz . Fayansları keserken, muhtemelen kırılacaklar ve fayans parçaları odanın içinde uçuşabilir. Bu kırıklardan herhangi birinin size zarar vermesini önlemek için, yardımcı olması için güvenlik ekipmanı giydiğinizden emin olmak istersiniz. Buna koruyucu gözlükler, kalın iş eldivenleri ve daha fazlası dahildir. Ayrıca vücudunuzu korumak için uzun kollu gömlek ve uzun pantolon giymelisiniz.

Birçok karo ayrıca silika tozu içerir. Onları kırdığınızda çıkan ince toz solunabilir ve kansere ve diğer sağlık sorunlarına neden olabilir. Bunun olmasını önlemek için, toz solumayı önlemek için bir maske takmanız gerekir.

Son olarak, kalebodur kaldırma işlemini çevreleyen alanları koruduğunuzdan emin olun! Aksi takdirde seramik kırıkları dolaplara, alçıpanlara ve mobilyalara zarar verebilir. Ardından, seramik karo yapıştırıcısını beton zeminden nasıl çıkaracağınızı öğrenmeniz gerekiyor . Bunu birkaç şekilde yapabilirsiniz. İlk olarak, kalan yapışkan veya kalıntıları kazımak için keski kullanmayı deneyebilirsiniz.

Fayans yapıştırıcınızı çözmek için bir tür çözücü kullanmayı da deneyebilirsiniz . Bu, kalan yapıştırıcıyı çıkarmanın fiziksel olarak en az zahmetli yoludur, ancak nispeten uzun bir süreçtir. Öncelikle, tüm güvenlik talimatlarına uyarak ürünü uygulamanız, ürünün yapıştırıcı üzerinde etki göstermesine izin vermeniz ve ardından yapıştırıcıyı ve artıkları temizlemeniz ve son olarak yüzeyin kurumasına izin vermeniz gerekir. Ayrıca alanın iyi havalandırıldığından emin olmak isteyeceksiniz. Bu çözücüler genellikle güçlü kimyasallara veya asitlere sahiptir, bu yüzden bunları solumadığınızdan emin olun! Ayrıca, solventinizle aşağıdaki betona zarar vermediğinizden emin olun. Yapıştırıcıyı çıkarmak için hangi işlemi kullanırsanız kullanın, yüzeyin mükemmel olması gerekmez. Bir sonraki adımda betonu düzeltebilirsiniz.

Eski fayansları söktüğünüze göre şimdi online mağazamızı ziyaret ederek fayans modelleri, seramik modelleri ve kalebodur fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

17 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page