top of page

KAMPANYALI FAYANS MODELLERİMİZİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Seramik Karo Nedir?

Güncelleme tarihi: 12 Şub

Seramik karoyu kesinlikle duymuşsunuzdur , ancak bir tanesini tanımlayabilir veya hatırlayabilir misiniz? Bazılarınız lise sanat dersinden seramikleri hatırlayabilir, ancak geri kalanımız için işte çok ihtiyaç duyulan bir tazeleme kursu.


Seramik Fabrikası

Eviniz için farklı seramik karo seçenekleri ve evinizde veya dairenizde seramik karo kullanmak için en iyi ve en etkili yerlerden bazıları dahil olmak üzere temel bilgileri ele alırken ilham almak için bizi takip edin.

Seramik Karolar Nelerden Yapılır?

En baştan başlayalım: Seramik karo nedir ve bu tür döşeme neyden yapılır? Antik dünyada seramikler, çanak çömlek gibi basitçe kilden yapılmış malzemelerdi . Geleneksel bir örnek, kilin düşük sıcaklıklarda - porselen karo için 2.300 dereceden fazla olan soğuk 1.400 Fahrenheit derecesinde - pişirilmesinin sonucu olan toprak çömlek olacaktır ! Modern dünyada, teknolojik gelişmeler terimin tanımını genişletti. Günümüzde tıbbi implantlardan buzdolabı mıknatıslarına kadar her şeyi yapmak için “gelişmiş seramik” adı verilen malzemeler kullanılıyor! Karoların kendileri genellikle su, kum ve kil karışımından yapılır. Ancak karolar arasındaki “harç” olarak bilinen boşluklar, ayrı bir su, kum ve “çimento” benzeri bir malzeme karışımı ile doldurulur. Bazı kurulumlarda karo harcı çimento yerine epoksiden yapılır.

Seramik karo, doğal taş görünümünden düz renklere kadar çeşitli ebatlarda sayısız seçenek ile çok çeşitlidir. Seramik karo arayışınız sırasında bulmuş olabileceğiniz gibi, seramik karo ile yapılmış pek çok ilginç tasarım var. Burada seramik karolardaki birkaç trende değineceğiz.

Doğal taş şu anda mutfak ve banyo tasarımlarında trend. Taş güzel ama herkes için olmayan bir fiyat etiketi taşıyabilir. Doğal taş görünümlü seramik, taşın tüm tasarım estetiğini yüksek fiyat etiketi olmadan sağlar. Gelişmiş seramik baskı seçenekleri ile doğal taş desenleri son derece gerçekçi olabilir.

Altıgenler ve diğer karo şekilleri popülarite patlaması yaşarken, karoların çoğu doğrusal bir dikdörtgen veya kare şeklindedir. Birincisini elde etmek için üreticiler, "düzeltilmiş" karo adı verilen bir ürünle sonuçlanan, hassas, düzgün kenarlar oluşturan makineler kullanır. Buna "rektifiye" denir.

Mevcut iç tasarım trendlerinde, küçük karolardan ziyade büyük karolar görmek daha tipiktir. (Büyük fayanslar küçük alanların daha büyük görünmesine yardımcı olabileceğinden, kiracılar ve büyük şehir ev sahipleri için bu iyi bir haber!) Bazı yaygın seramik karo boyutları şunları içerir:


106 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page